EBMPAPST K3G400-PW03-01 – Fan For AHU, 400VAC, 400mm
EBMPAPST K3G400-PW03-01, 3 phase, ebm-papst EC Fans EC Centrifugal Fan size Φ400mm, 380-480VAC, 2700RPM, 3400W, IP55, fan for AHU.
Description
1. Fan specification details
  • Model: K3G400-PW03-01
  • Motor: M3G112-MA
  • Phase: 3~
  • Nominal voltage: 400VAC
  • Nominal voltage range: 380 .. 480VAC
  • Frequency: 50/60Hz
  • Power: 3400W
  • Current: 5.2A
  • Speed: 2700RPM
  • IP Rating: IP55
  • Size: Φ400mm
  • Impeller Material: Sheet Aluminum
  • Support bracket material: Steel, painted black
  • Origin: China
2. Contact
Sales Hotline/WhatsApp: +84.966.112.712
Mail: [email protected]
3. Fan Review
4. Photo details of fan for AHU EBMPAPST K3G400-PW03-01
EBMPAPST K3G400-PW03-01 - Fan For AHU, 400VAC, 400mm EBMPAPST K3G400-PW03-01 - Fan For AHU, 400VAC, 400mm EBMPAPST K3G400-PW03-01 - Fan For AHU, 400VAC, 400mm
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “EBMPAPST K3G400-PW03-01 – Fan For AHU, 400VAC, 400mm”