NMB 175R-069D-0566 – Fan For Inverter, 24VDC, 175mm
NMB 175R-069D-0566, DC fan DC Axial Fans 24VDC, Round fan size Φ175mm, 2.25A, 74.4W, 4000RPM, 690m3/h, 71.8dBA, fan for inverter, cabinet. 175R-069D-0566 datasheet, inventory, & pricing.
Description
1. Fan specification details
  • Voltage: 24vdc
  • Current: 2.25A
  • Power: 74.4W
  • Speed: 4000RPM
  • Airflow: 690m3/h
  • Static Pressure: 420Pa
  • Noise: 71.8dBA
  • Size: Φ175mm
  • Termination: Wire Leads
  • Origin: China
2. Contact
Sales Hotline/WhatsApp: +84.966.112.712
Mail: [email protected]
3. Fan Review
4. Photo details of fan for inverter NMB 175R-069D-0566
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “NMB 175R-069D-0566 – Fan For Inverter, 24VDC, 175mm”